fbpx

Tervetuloa mukaan kaudelle 2019-2020

Voit ilmoittautua mille tahansa alla olevassa aikataulussa näkyvälle tunnille. Danceteamin syyskausi 2019 alkaa viikolla 34 ja jatkuu aina viikolle 50 asti, syyslomaviikkoa 42 lukuunottamatta. Kevätkausi alkaa viikolla 2 ja jatkuu aina viikolle 21 saakka. Hiihtoloma pidetään viikolla 8. Voit liittyä mukaan tunneille missä tahansa vaiheessa kautta. 

Normaalihintaiset tunnit on merkitty oranssilla. Hinnat löydät täältä.

Maksuttomat ja tuetut tunnit on merkitty keltaisella.

ILMOITTAUTUAKSESI TUNNILLE, KLIKKAA TUNNIN NIMEÄ

MondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
14.00
Pasila fundance
7-9v, alkeet
14.15
15.00
Anniina Tammi (Pasilan peruskoulu)
15.00
Steiner Fundance
7-9 vuotiaat
15.15
16.00
Sara Rossat (Helsingin Rudolf Steiner -koulu)
16.00
17.00
Show Dance (MAKSUTON KSYK:n oppilaille)
13+ vuotiaat, alkeet/keskitaso
17.00
18.00
Janina Taurinen (Kulosaaren yhteiskoulu)
18.00
Contemporary (MAKSUTON KSYK:n oppilaille)
13+, alkeet/keskitaso
18.00
19.00
Janina Taurinen (Kulosaaren yhteiskoulu)

Monday

Tuesday

Friday

No classes available in 12-16-years category!
MondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
17.00
Show Dance (MAKSUTON KSYK:n oppilaille)
13+ vuotiaat, alkeet/keskitaso
17.00
18.00
Janina Taurinen (Kulosaaren yhteiskoulu)
18.00
Contemporary (MAKSUTON KSYK:n oppilaille)
13+, alkeet/keskitaso
18.00
19.00
Janina Taurinen (Kulosaaren yhteiskoulu)
MondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
17.00
Show Dance (MAKSUTON KSYK:n oppilaille)
13+ vuotiaat, alkeet/keskitaso
17.00
18.00
Janina Taurinen (Kulosaaren yhteiskoulu)
18.00
Contemporary (MAKSUTON KSYK:n oppilaille)
13+, alkeet/keskitaso
18.00
19.00
Janina Taurinen (Kulosaaren yhteiskoulu)
MondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
14.00
Pasila fundance
7-9v, alkeet
14.15
15.00
Anniina Tammi (Pasilan peruskoulu)
15.00
Steiner Fundance
7-9 vuotiaat
15.15
16.00
Sara Rossat (Helsingin Rudolf Steiner -koulu)

Monday

Tuesday

No classes hours available!
No classes available!

tanssituntien osoitteet

*klikkaa osoitetta nähdäksesi tunnit

Can't commit to weekly dance classes?

Not to worry! If you can’t choose just one class or are too busy to commit to weekly classes, dance cards are perfect for you! 5 and 10 times cards get you dancing without committing and our anytimer option allows you to dance your heard out whenever and wherever. 

weekly dance classes in cooperation with Helsinki city

We work in cooperation with Helsinki city to bring hobbies as close to the kids and youth as possible. You can find some of our instructors teaching dance in EasySport (7-12 years), FunAction (13-18 years) and NYT sport classes!  The pass for the full year costs 25€ and gives you access to all of the Easysport, FunAction and NYT sports classes around Helsinki. You can read more about the passes and see the full schedule by clicking the buttons below.

Close Menu
×

Cart