fbpx

Tervetuloa syyskaudelle 2019

Voit ilmoittautua mille tahansa alla olevassa aikataulussa näkyvälle tunnille. Danceteamin syyskausi 2019 alkaa viikolla 34 ja jatkuu aina viikolle 50 asti, syyslomaviikkoa 42 lukuunottamatta.

Normaalihintaiset tunnit on merkitty oranssilla. Hinnat löydät täältä.

Maksuttomat ja tuetut tunnit on merkitty keltaisella.

ILMOITTAUTUAKSESI TUNNILLE, KLIKKAA TUNNIN NIMEÄ

MondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
12.00
Rekola Breakdance 1
7-9 years, beginner
12.00
13.00
Harri Mäkinen (Rekola School)
13.00
A.Kivi Fundance (FREE by Walter Ry)
7-9 years, beginner
13.15
14.00
Sikujua Mponda (Aleksis Kivi Comprehensive School)
SVK Fundance
7-9 years, beginner
13.40
14.25
Ella Enqvist (Suomalais-Venäläinen koulu)
14.00
Ruoholahti Fundance
7-9 years, beginner
14.15
15.00
Gerli Ridal (Ruoholahden ala-aste)
A.Kivi Kids Street (FREE by Walter Ry)
10-12 years, beginner
14.00
15.00
Sikujua Mponda (Aleksis Kivi Comprehensive School)

Pasila Fundance
7-9 years, beginner
14.15
15.00
Anniina Tammi (Pasilan peruskoulu)

Saunalahti Fundance
7-9 years, beginner
14.15
15.00
Gerli Ridal (Saunalahti School)
Haaga Fundance
7-9 years, beginner
14.15
15.00
Gerli Ridal (Haagan peruskoulu)

Taivallahti Fundance
7-9 years, beginner
14.15
15.00
Nora Luoto (Taivallahden koulu)

Vesala Street Dance
13+, beginner/intermediate
14.15
15.15
Ronja Jansson (Vesalan peruskoulu)

A.Kivi Street Dance (FREE by Walter Ry)
12-16 years, beginner/intermediate
15.00
16.00
Gody (Aleksis Kivi Comprehensive School)

Haaga Kids Show
10-12 years, beginner
15.00
16.00
Gerli Ridal (Haagan peruskoulu)

Taivallahti Kids Show&Street
10-12 years, beginner
15.00
16.00
Nora Luoto (Taivallahden koulu)
15.00
Ruoholahti Kids Show
10-12 years, beginner
15.00
16.00
Gerli Ridal (Ruoholahden ala-aste)

Steiner Fundance
7-9 years, beginner
15.15
16.00
Gody and Sara (Helsingin Rudolf Steiner -koulu)
Saunalahti Kids Show
10-12 years, beginner
15.00
16.00
Gerli Ridal (Saunalahti School)

Porolahti Fundance
7-9 years, beginner
15.15
16.00
Johanna Jimeno (Satumaanpolku 2)
Mattlidens Kids Show
9-10 years, beginner
15.00
15.45
Ella Enqvist (Mattlidens Gymnasium)

Mattlidens Showjazz
11-13 years, beginner/intermediate
15.45
16.45
Ella Enqvist (Mattlidens Gymnasium)
16.00
Merirasti Kids Street (FREE by Walter Ry)
7-12 years, beginner
16.00
17.00
Anna Afanasyeva (Nuorisotalo Merirasti)

Steiner Kids Street
10-12 years, beginner
16.00
17.00
Gody (Helsinki Rudolf Steiner School)
Porolahti Kids Street
10-12 years, beginner
16.00
17.00
Johanna Jimeno (Satumaanpolku 2)

Street Advanced (FREE for KSYK students)
12-16, 16+ and 20+ years, intermediate/advanced
16.30
18.00
Gody (Kulosaari Secondary School)
Pitsku Street Dance (FREE by Walter Ry)
10-14 years, beginner
16.00
17.00
Anna Häkkinen (Pitäjänmäki Youth Centre)

KSYK Hip Hop (FREE for KSYK students)
12-16 and 16+ years, beginner
16.30
17.30
Gody (Kulosaari Secondary School)
17.00
Merirasti Hip Hop (FREE by Walter Ry)
13+ years, beginner/intermediate
17.00
18.00
Anna Afanasyeva (Nuorisotalo Merirasti)

Urban Contemporary
16+, intermediate / advanced
17.00
18.30
Julia Nurmio (cultural centre Sähinä)

Street Dance Masterclass
13+, advanced
18.30
20.00
Julia Nurmio (cultural center Sähinä)
Show Dance (FREE for KSYK students)
13+ years, beginner/intermediate
17.00
18.00
Janina Taurinen (Kulosaari Secondary School)
18.00
Adults Street Dance
20+, beginner / intermediate
18.00
19.00
Linda Uusihakala (cultural centre Sähinä)
Adults Show Dance
20+, beginner / intermediate
18.00
19.00
Anniina Tammi (cultural centre Sähinä)
Contemporary (FREE for KSYK students)
13+ years, beginner/intermediate
18.00
19.00
Janina Taurinen (Kulosaari Secondary School)
19.00
Reggaeton
16+, beginner / intermediate
19.00
20.00
Johanna Jimeno (cultural centre Sähinä)
Performing Arts Small Group
For competition team members only
19.00
20.30
Julia Nurmio/Henna Räsänen (Jätkäsaaren peruskoulu)
Street Jazz (FREE for KSYK students)
13+ years, intermediate
19.45
21.00
Linda Uusihakala (Kulosaari Secondary School)
20.00
MondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
14.00
Vesala Street Dance
13+, beginner/intermediate
14.15
15.15
Ronja Jansson (Vesalan peruskoulu)

A.Kivi Street Dance (FREE by Walter Ry)
12-16 years, beginner/intermediate
15.00
16.00
Gody (Aleksis Kivi Comprehensive School)
15.00
16.00
Street Advanced (FREE for KSYK students)
12-16, 16+ and 20+ years, intermediate/advanced
16.30
18.00
Gody (Kulosaari Secondary School)
Pitsku Street Dance (FREE by Walter Ry)
10-14 years, beginner
16.00
17.00
Anna Häkkinen (Pitäjänmäki Youth Centre)

KSYK Hip Hop (FREE for KSYK students)
12-16 and 16+ years, beginner
16.30
17.30
Gody (Kulosaari Secondary School)
17.00
Merirasti Hip Hop (FREE by Walter Ry)
13+ years, beginner/intermediate
17.00
18.00
Anna Afanasyeva (Nuorisotalo Merirasti)
Show Dance (FREE for KSYK students)
13+ years, beginner/intermediate
17.00
18.00
Janina Taurinen (Kulosaari Secondary School)
18.00
Street Dance Masterclass
13+, advanced
18.30
20.00
Julia Nurmio (cultural center Sähinä)
Contemporary (FREE for KSYK students)
13+ years, beginner/intermediate
18.00
19.00
Janina Taurinen (Kulosaari Secondary School)
19.00
Street Jazz (FREE for KSYK students)
13+ years, intermediate
19.45
21.00
Linda Uusihakala (Kulosaari Secondary School)
20.00
MondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
14.00
Vesala Street Dance
13+, beginner/intermediate
14.15
15.15
Ronja Jansson (Vesalan peruskoulu)
15.00
16.00
Street Advanced (FREE for KSYK students)
12-16, 16+ and 20+ years, intermediate/advanced
16.30
18.00
Gody (Kulosaari Secondary School)
KSYK Hip Hop (FREE for KSYK students)
12-16 and 16+ years, beginner
16.30
17.30
Gody (Kulosaari Secondary School)
17.00
Merirasti Hip Hop (FREE by Walter Ry)
13+ years, beginner/intermediate
17.00
18.00
Anna Afanasyeva (Nuorisotalo Merirasti)

Urban Contemporary
16+, intermediate / advanced
17.00
18.30
Julia Nurmio (cultural centre Sähinä)

Street Dance Masterclass
13+, advanced
18.30
20.00
Julia Nurmio (cultural center Sähinä)
Show Dance (FREE for KSYK students)
13+ years, beginner/intermediate
17.00
18.00
Janina Taurinen (Kulosaari Secondary School)
18.00
Contemporary (FREE for KSYK students)
13+ years, beginner/intermediate
18.00
19.00
Janina Taurinen (Kulosaari Secondary School)
19.00
Reggaeton
16+, beginner / intermediate
19.00
20.00
Johanna Jimeno (cultural centre Sähinä)
Performing Arts Small Group
For competition team members only
19.00
20.30
Julia Nurmio/Henna Räsänen (Jätkäsaaren peruskoulu)
Street Jazz (FREE for KSYK students)
13+ years, intermediate
19.45
21.00
Linda Uusihakala (Kulosaari Secondary School)
20.00
MondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
16.00
Street Advanced (FREE for KSYK students)
12-16, 16+ and 20+ years, intermediate/advanced
16.30
18.00
Gody (Kulosaari Secondary School)
17.00
Urban Contemporary
16+, intermediate / advanced
17.00
18.30
Julia Nurmio (cultural centre Sähinä)

Street Dance Masterclass
13+, advanced
18.30
20.00
Julia Nurmio (cultural center Sähinä)
Show Dance (FREE for KSYK students)
13+ years, beginner/intermediate
17.00
18.00
Janina Taurinen (Kulosaari Secondary School)
18.00
Adults Street Dance
20+, beginner / intermediate
18.00
19.00
Linda Uusihakala (cultural centre Sähinä)
Adults Show Dance
20+, beginner / intermediate
18.00
19.00
Anniina Tammi (cultural centre Sähinä)
Contemporary (FREE for KSYK students)
13+ years, beginner/intermediate
18.00
19.00
Janina Taurinen (Kulosaari Secondary School)
19.00
Reggaeton
16+, beginner / intermediate
19.00
20.00
Johanna Jimeno (cultural centre Sähinä)
Performing Arts Small Group
For competition team members only
19.00
20.30
Julia Nurmio/Henna Räsänen (Jätkäsaaren peruskoulu)
Street Jazz (FREE for KSYK students)
13+ years, intermediate
19.45
21.00
Linda Uusihakala (Kulosaari Secondary School)
20.00
MondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
12.00
Rekola Breakdance 1
7-9 years, beginner
12.00
13.00
Harri Mäkinen (Rekola School)
13.00
A.Kivi Fundance (FREE by Walter Ry)
7-9 years, beginner
13.15
14.00
Sikujua Mponda (Aleksis Kivi Comprehensive School)
SVK Fundance
7-9 years, beginner
13.40
14.25
Ella Enqvist (Suomalais-Venäläinen koulu)
14.00
Ruoholahti Fundance
7-9 years, beginner
14.15
15.00
Gerli Ridal (Ruoholahden ala-aste)
A.Kivi Kids Street (FREE by Walter Ry)
10-12 years, beginner
14.00
15.00
Sikujua Mponda (Aleksis Kivi Comprehensive School)

Pasila Fundance
7-9 years, beginner
14.15
15.00
Anniina Tammi (Pasilan peruskoulu)

Saunalahti Fundance
7-9 years, beginner
14.15
15.00
Gerli Ridal (Saunalahti School)
Haaga Fundance
7-9 years, beginner
14.15
15.00
Gerli Ridal (Haagan peruskoulu)

Taivallahti Fundance
7-9 years, beginner
14.15
15.00
Nora Luoto (Taivallahden koulu)
15.00
Ruoholahti Kids Show
10-12 years, beginner
15.00
16.00
Gerli Ridal (Ruoholahden ala-aste)

Steiner Fundance
7-9 years, beginner
15.15
16.00
Gody and Sara (Helsingin Rudolf Steiner -koulu)
Saunalahti Kids Show
10-12 years, beginner
15.00
16.00
Gerli Ridal (Saunalahti School)

Porolahti Fundance
7-9 years, beginner
15.15
16.00
Johanna Jimeno (Satumaanpolku 2)
Haaga Kids Show
10-12 years, beginner
15.00
16.00
Gerli Ridal (Haagan peruskoulu)

Taivallahti Kids Show&Street
10-12 years, beginner
15.00
16.00
Nora Luoto (Taivallahden koulu)
Mattlidens Kids Show
9-10 years, beginner
15.00
15.45
Ella Enqvist (Mattlidens Gymnasium)

Mattlidens Showjazz
11-13 years, beginner/intermediate
15.45
16.45
Ella Enqvist (Mattlidens Gymnasium)
16.00
Merirasti Kids Street (FREE by Walter Ry)
7-12 years, beginner
16.00
17.00
Anna Afanasyeva (Nuorisotalo Merirasti)

Steiner Kids Street
10-12 years, beginner
16.00
17.00
Gody (Helsinki Rudolf Steiner School)
Porolahti Kids Street
10-12 years, beginner
16.00
17.00
Johanna Jimeno (Satumaanpolku 2)
Pitsku Street Dance (FREE by Walter Ry)
10-14 years, beginner
16.00
17.00
Anna Häkkinen (Pitäjänmäki Youth Centre)

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

MondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
17.00
Urban Contemporary
16+, intermediate / advanced
17.00
18.30
Julia Nurmio (cultural centre Sähinä)

Street Dance Masterclass
13+, advanced
18.30
20.00
Julia Nurmio (cultural center Sähinä)
18.00
Adults Street Dance
20+, beginner / intermediate
18.00
19.00
Linda Uusihakala (cultural centre Sähinä)
Adults Show Dance
20+, beginner / intermediate
18.00
19.00
Anniina Tammi (cultural centre Sähinä)
19.00
Reggaeton
16+, beginner / intermediate
19.00
20.00
Johanna Jimeno (cultural centre Sähinä)

Monday

Tuesday

Thursday

No classes available!

tanssituntien osoitteet

*klikkaa osoitetta nähdäksesi tunnit

Can't commit to weekly dance classes?

Not to worry! If you can’t choose just one class or are too busy to commit to weekly classes, dance cards are perfect for you! 5 and 10 times cards get you dancing without committing and our anytimer option allows you to dance your heard out whenever and wherever. 

weekly dance classes in cooperation with Helsinki city

We work in cooperation with Helsinki city to bring hobbies as close to the kids and youth as possible. You can find some of our instructors teaching dance in EasySport (7-12 years), FunAction (13-18 years) and NYT sport classes!  The pass for the full year costs 25€ and gives you access to all of the Easysport, FunAction and NYT sports classes around Helsinki. You can read more about the passes and see the full schedule by clicking the buttons below.

Close Menu
×

Cart